Každá firma potřebuje serverovou technologií řešit různé problémy a výzvy. V tomto článku Vás budeme seznamovat s věcmi, se kterými jste možná ani nevěděli, že dokáže ANAFRA pomoct. Tento článek je přesně jako Vy, jako my. Jeho účelem je se neustále vyvíjet, zlepšovat a přizpůsobovat Vašim potřebám a tomu, co se zrovna děje.

Ať už jste soukromník, serverový nadšenec, středně velká firma nebo korporát s miliardovými obraty, ať už jste státní orgán, IT společnost, škola nebo výrobní firma, dříve či později nastane nutnost řešit servery a IT infrastrukturu. Proto bychom Vám rádi otevřeli dveře do zákulisí a ukázali Vám, co umíme a s čím Vám rádi pomůžeme.

Kompletní serverová řešení

Anafra v průběhu své činnosti na trhu spolupracovala na mnoha projektech a vždy jsme se naučili něco nového, něco co fungovalo mnohem lépe. Tato metoda nás přivedla k tomu, že když budeme tento úspěch duplikovat, může z něj těžit každá firma a každý, kdo má zájem o funkční ověřené řešení.

Jak bylo předesláno v úvodu, tento článek se bude vyvíjet a atakovat nové výzvy a nové potřeby IT infrastruktury a serverových technologií.

Cold storage pro zálohování dat

Supermicro SSG-6039P-E1CR16L

Tento server je velmi oblíbeným řešením pro zálohování dat pro střední a větší firmy a není divu. Díky možnosti osazení až 224 TB surové kapacity v podobě pevných 3.5" disků a osazení dvou Intel Xeon Scalable procesorů a až 2 TB operační paměti si užívá svou slávu. Nejčastější konfigurace je pak 2x Intel Xeon Silver 4110, 32 GB RAM a 8x 10 TB HDD s možností další škálovatelnosti.

Vysokokapacitní storage pro ukládání dat

Supermicro SSG-6049P-E1CR60L

60ti pozicový Storage server vhodný pro osazení disky s maximální dostupnou kapacitou dokáže zajistit vyvážení zátěže jednotlivých disků a to i při ukládání vysoko objemových datových bloků v řádech terabytů. Je vhodný také pro multisekvenční ukládání dat s mnohonásobným zápisem. Díky široké škále možností pro připojení do vaší stávající sítě je to přesně ten chybějící článek skládačky.

Redundantní databázový server

Supermicro SYS-1028R-WTR

Tento server je určený pro malé a střední firmy, kde může běžet několik databází najednou o celkové kapacitě stovek GB. Redundantní zdroj včetně SSD disků v RAID 1 Vám zaručí, že nepřijdete o Vaše data a kontinuální provoz. Nejčastěji prodávaný databázový server je s procesory řady Intel E5 a 64 GB RAM s možností budoucího rozšíření a rychlými R/W-intensive SSD disky pro potřey vaší databáze. 2x 1 gigabit a dedikovaný IPMI vám zaručí konektivitu s možností kontroly všech dat a stavu serveru.

Compact server neboli IoT řešení

Supermicro SYS-E100-9S-E

Malý, ale šikovný. To je správný výraz pro Compact servery určené zejména pro IoT řešení. Tyto malé servery se nacházejí na okraji sítě a připojují inteligentní senzory nebo jiné zařízení ke cloudu přes bezdrátové nebo místní sítě (např. LAN, WiFi, 4/5G, Zigbee a RF). Brány IoT jsou postaveny na otevřené architektuře a umožňují uživatelům bezpečně slučovat, sdílet a filtrovat data pro následnou analýzu. To vše s lehkostí zajišťuje procesor Intel i5-7300U nebo procesory řady E3-1200 v6 s možností osazení až 32 GB RAM a úložný prostor je elegantně vyřešen formou m.2 SSD disku. Tento mini server disponuje 2x 1GbE porty a možnstí osazení mini-PCIe rozšiřující kartou.

Server pro ukládání záznamů kamerového systému

Supermicro SSG-6029P-E1CR12T

Obliba kamerových serverů postavených na Supermicru je na vzestupu a zákazníci mají mnohé požadavky, vě většině případů je to robustní 2U chassis s dvanácti pozicemi pro pevné 3.5" disky a škálovatelným výkonem díky možnosti osazení dvou procesorů a až 2 TB operační paměti je to oblíbené řešení našich zákazníků.

Supermicro SSG-6049P-E1CR24L

Po osazení dvěma Intel Xeon Scalable procesory a zaplnění 24 pozic vysokokapacitními serverovými disky je tato sestava vhodná pro ukládání záznamů z kamerových systémů nebo ukládání surových obrazových dat. Pro ukládání nahrávek ze 100 – 150 kamer ve FullHD postačí 24 GB operační paměti a 2x 8 core CPU. Dle potřeby lze doplnit grafickou kartu pro výstup zobrazovacích monitorů.

Další řešení budou postupně přibývat. Máte nápad na řešení pro vás? Napište nám.