O nás


Již za studií po dlouholetých zkušenostech se správou univerzitní sítě, provozováním systému pro sdílení dat a webových portálů založili dva nerozluční nadšenci v roce 2006 firmu ANAFRA s.r.o. Hlavním cílem v době prudkého rozvoje a zrychlování internetu v Česku bylo nabídnout zákazníkům spolehlivý webhosting, domény a tvorbu webových aplikací a služeb.

Postupně se činnost rozšířila o prodej profesionálního hardware, který je nedílnou součástí každé IT infrastruktury.

S modernizací prostředí internetových služeb a snahou nabídnout ekonomicky efektivní řešení, jsme zákazníkům kromě bezpečného housingu jejich technologie nabídli outsourcing formu dedikovaných a virtuálních serverů včetně cloudu, které umožňují dosud nevídanou flexibilitu parametrů bez jakýchkoli starostí o hardware samotný.

Po dlouholeté spolupráci jsme se v roce 2010 stali oficiálním tuzemským partnerem společnosti Supermicro, která je renomovaný výrobce profesionálního hardware. Dnes jsme jediný autorizovaný systémový integrátor těchto technologií pro Českou republiku, který mimo jiné realizuje komplexní návrh a dodávku síťové infrastruktury a datová centra na klíč s možností následné správy.

Moderní datacentra

Všechna naše technologie je umístěna v moderních datových centrech v Praze a Brně. Ta jsou napájena z více nezávislých elektrických větví a i v nepravděpodobném případě výpadku jsou veškeré energetické potřeby pokryty výkonnými záložními bateriemi a dieselovými motorgenerátory, zaručující minimálně 24hodinový provoz bez jakéhokoli vnějšího zásahu. Centra mají přesně stanovenou provozní teplotu, která je zajištěna robustním klimatizačním systémem. Využívá se několik nezávislých chladících okruhů. Ideální chlazení technologií je založeno na systému teplých a studených uliček.

Bezpečnost na prvním místě

Bezpečnost strojů je zajištěna uzamčenými rozvaděčovými skříněmi a omezeným přístupem do serveroven. Všechny prostory jsou nonstop monitorovány kamerovým systémem. V případě vzniku požáru jsou prostory chráněny plynovým hašením FM-200. Pakliže dojde k technickým potížím, lze okamžitě kontaktovat technickou podporu, která je umístěna přímo u serveroven a je schopna Vám jakkoliv vzdáleně pomoci. Konektivita je zajištěna několika linkama jak do zahraničí tak do uzlu NIX a SIX. Veškerou konektivitu zajišťují technologie firmy CISCO, která je v tomto oboru celosvětovou jedničkou.

Monitoring stavu datacentra

Pro zajištění bezproblémového a spolehlivého provozu je zapotřebí neustále monitorovat jeho stav. Neustále sledujeme dostupnost, zatížení síťové komunikace, procesoru, pamětí, teplotu jednotlivých hardwarových prvků, stav pevných disků a další důležité parametry. Tyto získané informace nám umožňují předcházet vzniku problémů a pomáhají maximalizovat dostupnost námi poskytovaných služeb. Nejdůležitější částí jakýchkoliv služeb jsou data. Ta Vaše uložíme na datová úložiště, kde budou uložena zároveň na několika discích a zálohována i několikrát denně, v závislosti na své kritičnosti.