O nás


Přijímáme odpovědnost za vaše IT

Od roku 2006 přijímáme odpovědnost za Vaše IT. Zaměřujeme se především na serverové technologie a poskytování cloudových služeb. Jsme integrátorem vendor-unlocked serverových technologií Supermicro, ASUS a ASRock Rack a TYAN či Gigabyte v Česku, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a USA. Především díky dlouholetým zkušenostem se staráme o IT našich zákazníků ze soukromé i státní sféry v celé Evropě. V Rožnově pod Radhoštěm jsme také nově postavili vlastní Tier III datacentrum, kde se můžeme ještě efektivněji starat o vaše IT od A po Z.

Máme více než 70 kmenových zaměstnanců a jsme Vám k dispozici hned v několika lokalitách, a to v Praze, Rožnově pod Radhoštěm, Katowicích, Trnavě, Budapešti a Norfolku ve Virginii.

Máme spokojené zákazníky a dlouhodobě udržitelně rosteme.

 • Poskytujeme maximální předprodejní podpory
 • Rychlé vyřizování požadavků zákazníka
 • Dodávka špičkového řešení na klíč
 • Neustálý rozvoj pracovníků

Proč spolupracovat se společností ANAFRA?

 1. Máme více než 15 let zkušeností a důvěry
  1. Dodáváme ročně 1 500+ fyzických serverů
  2. Rozšířené záruky s dostupností 24/7 poskytujeme na 1 000+ serverů
  3. Na naší cloudové infrastruktuře poskytujeme služby pro 5 000+ zákazníků
  4. Staráme se o 3 000+ TB dat našich zákazníků
 2. Vždy se máte na koho obrátit
 3. Zjistíme Vaše potřeby a navrhneme správné řešení
 4. Jsme systémovým integrátorem serverových technologií Supermicro, ASUS a ASRock Rack, TYAN a Gigabyte
 5. Dlouhodobě budujeme silné vlastní zdroje a know-how
 6. Provozujeme vlastní cloudovou infrastrukturu na našem hardware
 7. Nebojíme se řešní na míru a specifických realizací hostingových služeb
 8. Zakládáme si na včasném a kvalitním vyřízení všech požadavků
 9. Neustále rozvíjíme naše pracovníky a dodáváme špičkové řešení, ať už se jedná o hardware, nebo služby
 10. Uspokojujeme náročné potřeby zákazníků z celé Evropy a světa

Naše zákazníky najdete po celém světě


Realizujeme moderní datacentra

Všechna naše technologie je umístěna v moderních datových centrech v Praze a Brně. Ta jsou napájena z více nezávislých elektrických větví a i v nepravděpodobném případě výpadku jsou veškeré energetické potřeby pokryty výkonnými záložními bateriemi a dieselovými motorgenerátory, zaručující minimálně 24hodinový provoz bez jakéhokoli vnějšího zásahu. Centra mají přesně stanovenou provozní teplotu, která je zajištěna robustním klimatizačním systémem. Využívá se několik nezávislých chladících okruhů. Ideální chlazení technologií je založeno na systému teplých a studených uliček.


Bezpečnost je pro nás na prvním místě

Bezpečnost strojů je zajištěna uzamčenými rozvaděčovými skříněmi a omezeným přístupem do serveroven. Všechny prostory jsou nonstop monitorovány kamerovým systémem. V případě vzniku požáru jsou prostory chráněny plynovým hašením FM-200. Pakliže dojde k technickým potížím, lze okamžitě kontaktovat technickou podporu, která je umístěna přímo u serveroven a je schopna Vám jakkoliv vzdáleně pomoci. Konektivita je zajištěna několika linkami jak do zahraničí, tak do uzlu NIX a SIX. Veškerou konektivitu zajišťují technologie firmy CISCO, která je v tomto oboru celosvětovou jedničkou.


Monitorujeme stav datacentra pro váš klid

Pro zajištění bezproblémového a spolehlivého provozu je zapotřebí neustále monitorovat jeho stav. Neustále sledujeme dostupnost, zatížení síťové komunikace, procesoru, pamětí, teplotu jednotlivých hardwarových prvků, stav pevných disků a další důležité parametry. Tyto získané informace nám umožňují předcházet vzniku problémů a pomáhají maximalizovat dostupnost námi poskytovaných služeb. Nejdůležitější částí jakýchkoliv služeb jsou data. Ta Vaše uložíme na datová úložiště, kde budou uložena zároveň na několika discích a zálohována i několikrát denně, v závislosti na své kritičnosti.