AMD a Supermicro spolupracují již po několikáté na vývoji nové serverové platformy a jejich úspěšné partnerství trvá již více než 10 let. Díky uvedení nového procesoru EPYC od společnosti AMD mohly obě společnosti realizovat robustní plán na pokrytí celého segmentu serverového trhu, který kombinuje ty nejmodernější technologie a léty prověřenou spolehlivost.

Díky této spolupráci vznikla nová výpočetní řešení s vysokou hustotou, optimalizovaná pro nové procesory EPYC, které nabízí více jader, více paměťových kanálů a více rozšiřujících slotů PCI-E, než jakákoliv předchozí platforma AMD. Tyto vylepšené funkce umožňují maximální výkon na watt, škálovatelnost a spolehlivost, které jsou nezbytné pro řešení náročných výpočtů v oblasti vědy, inženýrství, simulace, modelování a datové analýzy. Široké portfolio serverů Supermicro A+ založené na AMD procesorech EPYC, které jsou dnes k dispozici ve formátech 1U, 2U, 4U a Tower pomáhá zákazníkům udržet náskok na mimořádně konkurenčním trhu HPC a současně zyvšovat šetrnost serverových technologií k životnímu prostředí a člověku.

Portfolio Supermicro A+ serverů přináší to nejmodernější z dostupných technologií:

  • Až 64 jader/128 vláken a 128 PCI-E 3.0 linek
  • Až 4TB DDR4 pamětí v 32 DIMM slotech
  • Hot-swap NVMe/SAS3/SATA3 diskové pozice a sloty pro M.2 disky
  • Síťové možnosti: 100G/40G/25G/10G/1G
  • Redundantní zdroje s účinností Titanium
  • 4 dual 180W CPU v 2U systémech

1U A+ servery:
Umožňují implementaci komponent s vysokou hustotou. Tyto servery lze osadit až 4TB RAM a 10 hot-swap U.2 NVMe, nebo SSD disky. Samozřejmě existují i varianty s klasickými pozicemi pro 4x 3,5" plotnové disky. Servery jsou vhodné jako high-density storage s důrazem na vysoké hodnoty IOPS a běh enterprise aplikací. Cost effective varianty se hodí především pro klasický web hosting, nebo provoz virtuálních serverů.

2U A+ servery a 2U Ultra 24NVMe:
Se vyznačují ještě vyšší hustotou diskových pozic - až 24. Lze je osadit až 4mi výpočetními nody, každý se dvěma CPU a 2TB RAM. To umožňuje běh aplikací, které jsou schopny využít plný potenciál NVMe disků a aplikací náročných na operační paměť. Varianty serverů WIO umožňují montáž Full profile karet včetně výkonných grafických čipů. To je vhodné mj. pro aplikace využívající paralelizované výpočty.

4U A+ Tower:
Jsou určené pro stavbu klasické pracovní stanice, kterou je díky její vysoké modularitě možné použít v podnikové sféře stejně jako vysoce výkonné zařízení pro náročné CPU výpočty. AMD pracovní stanice jsou díky velkému počtu procesorových jader (až 64), možností osadit stanici 2 TB operační paměti a výkonnými grafickými kartami, vhodné pro zpracování dat z CADových aplikací.

A+ SuperBlade®:
Inovativní produkt SuperBlade® nabízí bezkonkurenční hustotu výpočetních systémů. Supermicro zde využívá řadu let zkušeností s rackmount serverovým designem. Díky maximální optimalizaci využití prostoru umožňuje jeden SuperBlade® modul možnost instalaci až čtyř procesorů. Osazení InfiniBandhost channel adapter (HCA) a podporu SATA, nebo SAS disků. Tato řešení jsou vhodná zejména pro osazení v datacentrech a provoz náročného virtuálního prostředí. Díky vzájemnému propojení jednotlivých blade modulů se jedná o bezkonkurenční řešení pro provoz high availability clusteru.