Se zákazníkem dlouhodobě spolupracujeme v oblasti dodávky serverového hardware. S výstavbou vlastního datacentra, splňujícího TIER 3 specifikaci, jsme oslovili naše stávající zákazníky s možností využití housingu za zvýhodněnou cenu přímo u nás. Pro naše zákazníky jsme s dodavateli el. energie vyjednali velmi výhodné ceny — el. energie je přeci jen velmi významná část ceny za housing a garance ceny po celý rok 2022 je velkou přidanou hodnotou. 

Problém:

Zákazník využíval u konkurenčního poskytovatele housing pro 6 racků, každý s odběrem cca 4500 W. Poskytovatel však oznámil zvyšování el. energie, což by pro zákazníka znamenalo navýšení ceny o jednotky stovek tisíc Kč za rok. Obrátil se tedy na nás s žádostí o kalkulaci ceny.

Řešení:

Zákazníkovi jsme vypracovali kalkulaci, která mu oproti stávajícím podmínkám na každém racku nabízela slevu 156 000 Kč. Náš housing umožňuje měřit reálnou spotřebu nad jednotlivými rozvaděči, zákazník takto zaplatí jen tolik, kolik reálně spotřebuje. K tomu jsme poskytli zdarma tzv. „remote hands“, tedy vzdálenou správu našich on-site techniků a také převoz serverů k nám vlastními techniky a vozy. Nebylo o čem přemýšlet a zákazník se rozhodl nabídky a výhod využít — nyní již jeho servery spokojeně počítají ve svém novém domově.

Příklad uspořené částky za el. energii pro 1 rack s výkonem 4500 W

Běžný poskytovatel ANAFRA
900 Kč/100 W 750 Kč/100 W
40 500 Kč 33 750 Kč

Měsíční úspora 6 750,-
Roční úspora 81 000,-

 

Máte-li zájem, abychom na housingu ušetřili i vám, neváhejte se obrátit na Ing. Gabrielu Chumchalovou, našeho specialistu na housing a služby, a zažádejte si o konzultaci a nabídku na +420 773 745 727 nebo gabriela.chumchalova@anafra.cz.