ŘadičeŘadiče disků nejčastěji zabezpečují data proti selhání jednotlivých disků RAID pole (RAID řadiče), případně zajišťují, že disky vidíme alespoň v systému (HBA řadiče) a můžeme s nimi dále pracovat. Mezi podporovanými disky najdeme všechny standardní formáty od plotnových disků, po SSD, či NVME. Volitelným příslušenstvím je také bateriový modul, který zajistí uchování nezapsaných dat během výpadku napájení.


Supermicro

Řadiče od společnosti Supermicro využívají Broadcom chipy, především řadu 3108 a 3008. Jsou certifikované pro všechny běžně používané operační systémy a virtualizační nástroje. Řadiče jsou volitelně dodávané i s bateriovými moduly.

Zobrazit více


Broadcom

Řadiče od společnosti Broadcom - SAS a SATA RAID řadiče pro SSD a pevné disky s možností rozšíření o bateriový modul pro prevenci ztráty dat v případě výpadku napájení. Další předností je podpora SNMP trapů či podpora SNMP MIB tree pro vyčítání záznamů z logů pomocí nástrojů třetích stran – např. dohledových systémů Nagios, Zabbix, atd.

Zobrazit více


Adaptec

Řadiče od společnosti Adaptec – SAS a SATA RAID řadiče pro SSD a pevné disky s možností zakoupení baterií pro eliminování ztráty dat v případě výpadku napájení. Řadiče Adaptec podporují až 24 interních portů.

Zobrazit více


Areca

Řadiče od společnosti Areca – nejčastěji používané v řešeních, kde potřeba obsloužit velký počet disků. Do Areca řadičů můžeme vložit až 8GB RAM cache, jsou tím unikátní. Řadiče Areca podporují až 24 interních portů.

Zobrazit více