Serverové diskyNabízíme vysokokapacitní pevné disky, moderní bleskově rychlé NVMe SSD i cenově optimalizované možnosti. Pokud si nejste jisti, které disky si z naší nabídky vybrat, kontaktujte naše obchodníky.

SSD jsou disky bez pohyblivých součástek využívající technologie flash paměti – tedy stejné technologie, jako tradiční USB flash disky nebo například paměti v telefonu. Oproti tradičním HDD jsou rychlejší, spolehlivější a odolnější.


SSD - SATA + SAS

SSD disky využívající rozhraní SATA či SAS jsou ideální do aplikací, kde nejvyšší možná rychlost čtení a zápisu nehraje takovou roli jako cenová dostupnost – přináší s sebou nižší poruchovost a vyšší spolehlivost. Tyto disky jsou především dostupné ve 2.5“ formátu, jsou tedy kompatibilní s hot-swap sloty designovanými pro HDD.

Zobrazit více


SSD - NVMe 2,5"

NVMe disky využívají rozhraní PCI Express, čímž umožňují maximální využití potenciálu flash pamětí a přináší nejvyšší dostupnou rychlost SSD disků – NVMe disky jsou až 2x rychlejší oproti SAS a až 6x rychlejší oproti SATA diskům. Jsou dostupné jak ve formátech pro tradiční PCI-e, tak i jako kompaktní M.2.

Zobrazit více


SSD - M.2

SSD disky s rozhráním M.2 jsou kompatibilní jak se SATA, tak i s PCI Express. Stávají se tak více flexibilní možností. Nalézt je můžeme i s technologií NVMe.

Zobrazit více


SSD - NF1

Disky s technologií NF1 jsou optimalizovány ke splnění požadavků náročných aplikací díky vysoké kapacitě a malé velikosti. Systémy 1U jsou díky NF1 disponovat kapacitou až 576 TB (až 6x více oproti 2U s klasickými SSD).

Zobrazit více


SSD - EDSFF

Technologie EDSFF posouvá dosavadní NVMe na novou úroveň díky zvýšené hustotě dat a lepšímu tepelnému zpracování. To umožňuje až 6x větší propustnost a 7x menší odezvu oproti klasickým SSD diskům.

Zobrazit více


SSD - AIC

AIC (Add-in-Card) SSD disky fungují jako přídavné karty, které se zapojují do PCI Express sběrnice.

Zobrazit více


Tradiční HDD disky jsou ideální pro aplikace, kde maximální cenová dostupnost a vysoká kapacita hrají nejdůležitější roli. Serverové HDD jsou výrazně spolehlivější oproti tradičním HDD do desktopů. Rovněž mohou dosahovat vyšších rychlostí čtení a zápisu.


HDD - 2,5"

HDD v kompaktním 2.5“ formátu jsou ideální pro aplikace, kde je docílení maximální kapacity paměti v co nejmenším prostoru prioritou.

Zobrazit více


HDD - 3,5"

Cenově nejdostupnější z možností, tradiční 3.5“ HDD nabízí maximální paměťovou kapacitu za minimální investice.

Zobrazit více